9. 7. – Sraz veteránů a 12 hodinový vytrvalostní závod Babett, Slovakia Ring

Můžete se dívat, můžete i ZÁVODIT! Druhý závod z trojice letošních podniků naší dvanáctihodinovky se uskuteční 9. 7. 2022 na Slovensku, konkrétně na Motokárovém centru při Slovakia Ringu, Orechová Potoň.

Jste fanoušky starých strojů a rádi se podíváte i na netradiční formu klání s vůní benzínu? Přijďte na náš originální závod mopedů – Babett, Stadionů a dalších šlapátkových pohybovátek. Tyto stroje, dnes už vesměs veterány, si to rozdají v několika kategoriích při jedinečném 12 hodinovém vytrvalostním závodě na Motokárovém centru při Slovakia Ringu, Orechová Potoň, konaném 9. 7. 2022. Je zde moderní trať kombinující zajímavé technické pasáže s rychlými úseky. A nebojte se, že to bude nuda. I když se jedná o dvanáctihodinovku, jezdci od startu až do cíle bojují o každý metr trati. Nouze není o předjíždění, dramatické situace a i pády. Vždyť stroje v kategorii „speciál“ se umí rozjet až na 100 km rychlost!

Areál Karting centra skýtá skvělé zázemí pro týmy i návštěvníky, občerstvení bude samozřejmě zajištěno. Ve spolupráci s Klubem priatelov auto-moto veteránov Hamuliakovo plánujeme na akci    rovněž  sraz veteránů. Můžete se dívat, můžete fandit a zároveň si den závodu zpříjemnit návštěvou Vojenského muzea nebo sousedícího zoo Malkia Park. Nevšední zážitek a prima zábavu si užijí jak děti, tak i dospěláci. Přijďte se suprově pobavit!

Časový harmonogram srazu veteránů:

  • 10:00 – 12:00 – příjezd účastníků
  • 12:00 – výstava účastníků
  • 14:00 – volná zábava, dále bude probíhat závod, tak s námi můžete fandit

Celou sobotu bude samozřejmě probíhat 12ti hodinovka mopedů, takže bude na co koukat a můžete fandit i povzbuzovat odvážné jezdce. Startuje se v 7:30, můžete za námi tedy přijet hned ráno.

 Vstupné na akci je pro účastníky s veteránem zdarma, myslíme tím samozřejmě i babeťáky. Vstup zdarma mají též děti do 15 let (včetně).

Rádi Vás uvítáme třeba už v pátek, kdy budeme celou akci na místě připravovat. Přespat můžete v autě, můžete si na místě postavit stan, nebo za svým veteránem přitáhnout i stylový karavan. Místo je na všechno. Jen nám v tomto případě dejte vědět předem, ať s Vámi počítáme (+420 608 773 200). Uvedená možnost „ponocování“ na místě platí samozřejmě až do neděle.

Máte soutěžního ducha a více než se jen dívat Vás láká získat vavříny v samotné dvanáctihodinovce? Stále máte šanci zařadit se do startovního pole.  Vše potřebné naleznete na stránkách závodu, nebo nás kontaktujte.

Více o závodu Babett: https://zavodymopedu.cz/

Více o samotném okruhu: https://slovakiaring.sk/sk/karting

Priatelia veteránov Humuliakovo: https://www.facebook.com/priatelia.hamuliakovo

Vojenské muzeum: https://slovakiaring.sk/sk/military-museum

Malkia Park: https://www.malkiapark.sk/